Ve dnech 23.5. a 24.5.2012 proběhl již 15. ročník semináře „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“.

Opět tento seminář hostil hotel Lázně Sedmihorky a starala se o nás již sehraná parta hotelového personálu. Počasí opět vynikající, prasátka šéfkuchař Ruda upekl přímo skvěle, přednášky zajímavé, co víc si přát. Snad už jen nějaký rekord. A ten také padnul. Letošního ročníku semináře se zúčastnilo rekordních 170 účastníků.

Letos nás zájem o seminář mile překvapil. Ubytovací kapacita hotelu Lázně Sedmihorky je nějakých 160 míst a koncem dubna jsme měli již právě těch 160 přihlášených účastníků a hlásili se další zájemci. A to nepočítám dvacítku přednášejících. Dobře situaci zvládla Petra Adamová (organizuje nám tento seminář), která ve spolupráci s provozním hotelu zajistila ubytování i na zámku Hrubá skála. Nakonec asi 15 přihlášených účastníků nedorazilo, takže vše proběhlo bez problémů, bez konfliktů a v pohodě.

Co se týká přednášek, povedlo se nám seminář zase docela „oživit“. Naše firma TESPO engineering s.r.o. představila novinku ve svém výrobním a dodavatelském programu – nový mechanismus pro podávání a dávkování paliva do roštového kotle – speciální deskové podavače. Dále jsme podali stručné info o zakázkách realizovaných v předcházejících dvou létech.

Firma Weir Minerals představila novinky ve svém sortimentu čerpací techniky.

Nově se na semináři představily firmy T-Project Group s.r.o. a PROVYKO s.r.o., které se zabývají řešením spalovacích procesů elektrárenských kotlů v návaznosti na NOx a další důležité parametry. Každá firma představila trochu jiný pohled na věc, což bylo docela zajímavé.

Třetím nováčkem na semináři byla firma ENVIRMINE-ENERGO, a.s. Tato firma představila řešení technologie vykládky paliva z vagonů na zauhlování – zajímavé řešení, dodávka „na klíč“.

Dále se představili se svými výrobními programy tradiční přednášející EUTIT Mariánské Lázně, MOSA Solution s.r.o. a HENNLICH Engineering s.r.o. Zajímavou přednášku o zkušenostech z řešení odstruskování kotlů na ČEZ, a.s. Elektrárna Tušimice II (retrofit ETU II) přednesli pánové z firmy T I Centrum, a.s. Plzeň.

Po absenci z loňského ročníku se opět představila skupina ŠVEHOLNÍCI, která ve středu večer, v noci a ve čtvrtek ráno zahrála spoustu známých melodií v rytmu country. A do toho všeho šéfkuchař Ruda upekl 3 prasátka – letos odvedl skutečně výtečnou práci.

Všechno OK, co víc si přát. Snad nějakou změnu. Proslýchá se, že hotel Lázně Sedmihorky by měl po sezoně projít rekonstrukcí. Tak se možná v příštím roce budou Sedmihorky konat na jiném místě republiky, možná na Vysočině, uvidíme…


Za účast a spolupráci v uplynulých létech děkuje

Ing. Radek Strnad + kolektiv TESPO engineering s.r.o.


 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím