Náhrada pneumatického pohonu uzavírací klapky

H + H Česká republika, s.r.o.

Firma H + H Česká republika, s.r.o. z Mostecka vyrábí bílé stavební tvárnice a prvky z pórobetonu. Její nové výrobní linky jsou ty nejmodernější v Evropě. Tyto linky hojně využívají stlačeného vzduchu pro pohon nejrůznějších uzavíracích klapek, posuvů a rotačních pohonů.
Na uzavírání klapky násypky s drceným pórobetonem byl nasazen jeden z největších vyráběných pneumatických pohonů. Životnost tohoto pohonu byla však vždy pouze několik měsíců, poté došlo k roztržení nebo prasknutí pneupohonu klapky.

V rámci služby: OPTIMALIZACE PROVOZU, kterou našim zákazníkům nabízíme, jsme doporučili výměnu pneumatického pohonu za elektrický:

Navrhli a dodali jsme:

  • Patkovou převodovkou s kroutícím momentem 2312 Nm a servis faktorem 1,2
  • Výstupní spojku upravenou na čtyřhran klapky s přenosovým momentem 2500Nm
  • Elektromotor o výkonu 370W
  • Frekvenční měnič jako omezovač momentu s možností nastavení rychlosti přestavení a dalšími funkcemi
  • Indukční snímače koncových poloh s relé a stavitelné objímky koncových poloh

Námi navržené řešení vyšlo zákazníka levněji než pohon pneumatický. Elektrický pohon klapky bez problémů otevírá a zavírá od 3/2010 a od té doby nemusela být kvůli klapce zásobníku pórobetonu odstavena linka. I přesto, že byl původní pohon vyměňován a servisován zdarma v rámci záručních oprav, odstavení i části výroby je v tomto provozu velmi nákladné, proto se investice do nového pohonu zákazníkovi vrátila již začátkem následujícího roku.

Pohon uzávěru - klapkyUzavírací elektro klapkaElektrický rozvaděč klapkyNásypka nad klapkovým uzávěremOvládání uzávěru pomocí frekvenčního měniče

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím