Ve dnech 24. a 25. 5. 2017 proběhl jubilejní 20. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“.

Letos se prezentovalo formou krátkých přednášek rekordních 14 firem. Účastnilo se 153 posluchačů a 34 zástupců přednášejících. Přednášející naší společnosti TESPO engineering společně s kolegou z firmy WEIR Minerals krátce zavzpomínali na první ročník a další předcházející ročníky této konference, co by zakládající a hlavní pořadatelé této akce. K vidění byl archív sborníků přednášek ze všech ročníků konferencí a hlavně také zajímavé fotografie, na kterých jsme byli o 20 let mladšími junáky. Následně Petr Nováček z naší firmy představil několik nových strojů a aplikací, které jsme v roce 2016 a v první polovině roku 2017 vymysleli, vyrobili a uvedli do provozu. V posledních létech máme to štěstí, že můžeme vymýšlet a vyvíjet nové stroje a zařízení, tedy řešíme situace, kde běžné, zavedené postupy již nestačí. Tyto možnosti každou firmu, každého technika vždy posouvají o kousek dál… 

Nově se na konferenci představily firmy KLEMENT a.s. (řešení dopravy a zpracování VEP), IVITAS Ostrava (představení nového kotle pro spalování černouhelného multiprachu) a RSBP Ostrava (praktické aplikace výbuchové ochrany na vybraných zařízeních v energetice). Z „kotlářského“ středečního odpoledne byla potom zajímavá přednáška firmy PROVYKO, která postavila, uvedla do provozu a předala do užívání kotel o výkonu 285 t/h. Řešením spalovacích procesů na dvou inovovaných kotlích Elektrárny Chvaletice se pochlubila firma T-PROJECT.  Ve čtvrtečním dopoledním programu informoval Ing. Pavlík, jak se firma ČEZ a.s. připravuje na limity BAT / BREF. Na přednášky z předcházejících ročníků konference navázal Ing. Lukáš Pilař z ÚJV ŘEŽ – problematika koncentrace Hg ve spalinách. Zde jsme se všichni, společně s přednášejícím, shodli, že EU svými předpisy a požadavky řeší problém, který v podstatě neexistuje, s cílem uměle ztížit život provozovatelům elektráren a tepláren na fosilní paliva.

Přednášky účastníků:

ČEZ Inženýring
EUTIT
EVECO Brno
IVITAS
KLEMENT, KLEMENT 1
MOSA Solution
PROVYKO
RSBP
TESPO engineering
T-PROJECT GROUP
ÚJV Řež
VIVO consult
VVUÚ
WEIR MINERALS CZECH & SLOVAK

Také se nám pro účastníky konference povedlo uspořádat zajímavé volnočasové aktivity. Středeční popřednáškový čas od 16:00 do 19:00 hodin jsme strávili exkursí ve Vysočina Aréně u Nového Města na Moravě. Správce areálu nás provedl novodobou historií českého biatlonu a také historií překrásného areálu Vysočina Arény, kde se v zimě odehrávají světové poháry v biatlonu a v klasickém lyžování a od jara do podzimu závody horských kol na té nejvyšší světové úrovni. Dovolím si zde smeknout svého „kulicha“ před realizačním týmem z Vysočina Arény, co zde za cca 10 let dokázal vybudovat. Následně si účastníci konference mohli vyzkoušet střelbu na biatlonové terče. Pro zájemce byl potom uspořádán běžecký biatlonový závod.

Výsledky biatlonového závodu ke stažení...

Po návratu z Vysočina arény do hotelu Medlov nás čekala dvě dozlatova upečená prasátka s následným studeným bufetem, který byl k dispozici po celý večer.
Mezi 21:15 – 22:00 hodinou nám tým firem RSBP + VVUÚ Ostrava připravil ohňovou show (simulace výbuchu různých výbušných směsí - uhelný prach atd.), která byla zakončena úžasným ohňostrojem – tímto kolegům ze jmenovaných firem děkujeme.

Večerem až do ranních hodin nás provázela pohodová parta muzikantů Cimbálové muziky KAPRIC z Milotic.
Pokud sdílíte stejný názor jako pořádající firmy, že se jubilejní ročník konference povedl a užili jste si jej jak po odborné, tak po té relaxační stránce, chtěl bych Vás už nyní pozvat na další, 21. ročník, který proběhne ve dnech 23. a 24.5.2018 opět v hotelu Medlov. Program a podklady pro přihlášení budou zveřejněny v první polovině března 2018.

Na viděnou opět v Medlově se těší
Ing. Radek Strnad + kolektiv TESPO engineering 

S2940083

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím